Splinter Cell: Blacklist PS3 Videoteszt - Szilánkos törés
Az akciójátékra hajazó Conviction után a Ubisoft új alapokra helyezte Sam Fisher kalandjait és némiképp visszakanyarodva az első részek jellemzőihez, új bevetésre küldi egyszemélyes kommandóját. Innováció helyett ugyan inkább a jól bejáratott elemek átrendezését kapjuk, azonban a kanadai újoncoknak még így is sikerült a régi varázst kicsit megidézni.
Splinter Cell: Blacklist PS3 Videoteszt (HD)
Tom Clancy neve biztosan nem ismeretlen senki számára. A leginkább hidegháborús kém- és kalandregényeiről híres író 1996-ban került közelebb a videojátékokhoz, amikor a közreműködésével létrehozták a Red Storm Entertainment nevű céget, amely számos nagy sikerű játékot (Rainbow Six, Ghost Recon) készített az író ötletei alapján. A céget később megvásárolt a Ubisoft.
Michael Ironside a sorozat indulása óta kölcsönözte jellegzetes orgánumát a főszereplőnek, azonban az új epizódban már nem kapott helyet. A rajongók azonnal követelni kezdték a veterán színész rehabilitását, azonban a Ubisoft már nem tudta (vagy nem akarta) visszacserélni a szereplőket. A hivatalos közlemény szerint a váltást az alkalmazott motion-capture technológia indokolta: Mr. Ironside termete nem volt kompatibilis a szűk ruházattal az utószinkron pedig többletköltséggel járt volna.
Már a tesztben is említettük, hogy a játék során változatos ellenfelek szakadnak majd a nyakunkba. A sima zsoldosok levadászása fedezék mögül nem jelenthet gondot, azonban őrkutyákkal kiegészítve már macerásabb becserkészni őket. A kutyák már messziről kiszagolják a jelenlétünket, ezért ajánlatos először őket hidegre tenni.
A mesterlövészek nagy hatótávolságú, lézeres irányzékkal ellátott fegyvereket használnak: magaslatokon, zárt, jól védhető helyeken találkozhatunk velük. A kutyák után a drónkezelők a legrosszabbak, mert a távirányítású robotjaik képesek az ember képébe robbanni; mellettük a szervezetten és gyorsan mozgó kommandósok és a nehéz testpáncélt viselő katonák is kemény ellenfelek.