Girl Fight XBLA (írott) Teszt - Csajos a bunyó
A Dead or Alive sorozat óta tudjuk, hogy eszméletlenül sexi tud lenni két szűk, mély kivágásokkal bíró ruhában egymásnak feszülő és egymást feszegető hölgy látványa. A Kung Fu Factory úgy gondolta, hogy ilyet ő is tud csinálni és nemrégiben a beszédes Girl Fight nevű árkád verekedős játékával próbálta felkelteni elsősorban a férfiak kedélyét. Ehelyett azonban csak borzolta azokat
Girl Fight XBLA Teszt
A játék állítólagos történetében annyi kreativitás lapul, mint egy pornófilmében: van nyolc nő, akiket egy „The Foundation” nevű társaság elrabolt és valamiféle virtuális térben tart fogva, ahonnan úgy tudnak kiszabadulni, ha legyőzik a többieket. A hölgyek rendelkeznek ugyan háttértörténettel, de néhány bejegyzés elolvasását követően úgy döntöttem, hogy inkább nem fárasztom magam és magára a játékra koncentrálok. Arcade módban először csak egy karakter áll rendelkezésre, vele kell lecsépelnünk a többi hetet, majd egy három másodperces sztori jellegű bevágást követően a menüben új hölgy vár minket, akivel szintúgy végigverjük a mezőnyt és így tovább. Ezen kívül van még oktatás, sima bunyó, offline és halott online multiplayer.
Maga a harc egyszerű: ütünk, rúgunk, kitérünk, védekezünk, kombózunk. A speckó mozdulatok sajnos csak mérsékelten, vagy inkább egyáltalán nem látványosak, de nincs is rájuk szükség, mivel a passzív mesterséges intelligenciának köszönhetően normal fokozaton a gombok ész nélküli nyomkodásával is komoly sikereket lehet elérni. Ez megöli az élményt, a készítők is tudhatták, hogy ez kevés, mert a fapados mechanikát a különféle időleges bónuszokat nyújtó képességek dobják fel. Ezekből a csata előtt kettőt választhatunk ki, hogy hősünket erősítsük. Ne gondoljunk eredeti dolgokra, életelszívással, pajzzsal, ellenfelet sebző égő testtel fogunk találkozni, de maga az ötlet értékelendő és végül is működik. A megnyert küzdelmek után teljesítményünktől függően pontokat kapunk, melyekből új erőket, ruhákat, illetve a karakterek háttér-információit oldhatjuk fel. De minek.
A grafika évekkel a konkurensek mögött lohol és a jelen generáció hajnalát idézi. Nem túl részletgazdag, a csajok mozgáskultúrája sem valami széles, valamint a pályák kicsik, statikusak és az unalomig ismertek. A küzdelmek alatt, valamint a menüben hallható elektronikus beütésű zenének vannak kellemes pillanatai, a narrátor szerepét betöltő, érdektelen női hang viszont hamar idegesítővé és monotonná válik, de ez az egész játékra igaz. Kemény kimondani, de a Girl Fight-nak nincs létjogosultsága a piacon, ne bíztassátok a készítőket ennek ellenkezőjéről és ne vegyétek meg. Ha ütős csajos bunyót szeretnétek látni, akkor csaljátok meg barátnőtöket annak húgával vagy próbáljátok ki valamelyik Dead or Alive epizódot.